NEWS

Sztuka pielęgnacji z troską o klienta - ONE DIP

30.01.2016

Sztuka pielęgnacji z troską o klienta – „one dip”

Ostatnich kilka miesięcy przyniosło wiele zapytań ze strony kosmetolożek na temat techniki pojedynczego zamaczania szpatułki podczas wykonywania depilacji woskiem (ang. „one dip”).

Na czym polega technika „one dip”?

Zabieg depilacji ciała wykonany techniką „one dip” polega na jednokrotnym zanurzeniu szpatułki w podgrzewaczu z woskiem. Przy każdym kolejnym nabieraniu wosku wykorzystywana jest nowa, czysta końcówka szpatułki. Inaczej mówiąc, szpatułka, która dotknęła klienta, nie wraca do podgrzewacza. Technika ta ma na celu zachowanie wysokiego standardu higieny pracy w salonie.

Pielęgnacją jest sztuką

Umiejętność prawidłowego wykonania depilacji ciała woskiem oraz  wprowadzenie najwyższej dbałości o klienta w metodzie „one dip” jest sztuką. Sztuką pielęgnacji. Tylko wtedy, kiedy podejmowany jest trud ciągłego szkolenia i wprowadzania zmian w dotychczasowy system pracy, możliwe jest  doskonalenie warsztatu pracy i umiejętności.

Obawy wprowadzenia metody „one dip” w gabinetach wynikają z przekonania, że wydłuży się czas wykonywanego zabiegu oraz podwyższą się koszty związane ze zużyciem materiału (szpatułek). Wielu profesjonalistów potrzebuje również  fachowych wskazówek i zachęty ze strony konsumenta.

Poznanie prostych technik jest kluczowe, aby zacząć

Jest co najmniej kilka sposobów na wykonanie zabiegu depilacji woskiem z zastosowaniem metody pojedynczego zamaczania. Omówimy je z podziałem na typy używanych wosków do depilacji.

Depilacja woskami typu Hot Wax

Sposób 1.

Należy nałożyć olejek na jednorazowe rękawiczki. Po nabraniu wosku z podgrzewacza i rozprowadzeniu na skórze należy obrócić szpatułkę i nałożyć kolejną łatkę wosku. Dzięki olejkowi, który jest na rękawiczkach, końcówka szpatułki nie przykleja się i możemy wykorzystać jej dwa końce. Stosując tę metodę, można za pomocą jednej szpatułki nałożyć dwie łatki wosku. Należy zwrócić uwagę na ilość nabranego wosku, powinna wystarczyć na uformowanie jednej łatki bez konieczności dokładania produktu.

Sposób 2.

Przed zabiegiem należy przygotować kilkanaście niewielkich kawałków chusteczki higienicznej. Po nałożeniu łatki wosku należy owinąć chusteczką zużytą stronę szpatułki. Dzięki temu szpatułka nie przyklei się do rękawiczki, a to z kolei umożliwi nałożenie kolejnej łatki drugą stroną szpatułki.

Depilacja woskami typu Strip Wax

Sposób 1.

Po zamoczeniu szpatułki w wosku można użyć kawałka chusteczki higienicznej do zabezpieczenia końcówki przed przyklejeniem się do rękawiczki, tak jak w przypadku depilacji woskami typu Hot Wax.

Sposób 2.

Innym rozwiązaniem jest przełamanie szpatułki na pół i nakładanie wosku połówkami szpatułki. Sposób ten sprawdza się zwłaszcza podczas depilacji mniejszych powierzchni.

Czas wykonywania zabiegu

Wprowadzenie metody „one dip” i przystosowanie się do nowych technik pracy zajmie od kilku do kilkunastu dni (przy założeniu, że dziennie wykonywane są co najmniej 2–3 zabiegi depilacji ciała). Przez pierwsze dni zabieg wykonuje się wolniej, warto więc zarezerwować na zabieg 10 minut więcej. Tempo pracy osoby wykonującej zabieg wróci do poprzedniego po około dwóch tygodniach.

Zużycie materiału

Wykonując depilację brazylijską woskami typu Hot Wax, zużywa się od dziesięciu do dwudziestu kilku szpatułek. Koszt jednej szpatułki to około 0,15 groszy, tak więc koszt zabiegu wzrośnie o 1,5–3,5 zł. Oczywiście można podwyższyć cenę zabiegu o powyższą wartość.

Do wykonania pach woskami typu Hot Wax potrzeba od 3 do 5 szpatułek, koszt zabiegu wzrasta zatem o 0,45–0,75 groszy.

Wykonanie zabiegu depilacji nóg woskami typu Strip Wax to około 30–40 szpatułek – koszt zabiegu wzrośnie więc o około 6 zł.

„One dip”. Sztuka pielęgnacji – sztuką dbania o klienta

Zastosowanie w salonie techniki depilacji „one dip” to z jednej strony minimalnie wyższy koszt zabiegu, ale z drugiej – to najwyższa dbałość o higienę, zapewnienie komfortu klientowi oraz podwyższenie standardów pracy salonu.

Każdy salon, który już wprowadził tę metodę, może być z tego dumny i podkreślać swój standard pracy z troską o klienta. Tak pracują tylko najlepsi w branży kosmetycznej.

HAPPY LYCON WAXING

Autor artykułu: Magdalena Jachowicz-Bednarska Master Trener LYCON

Informacja prasowa LYCON Polska, Kwiecień 2015

Galeria